Hakkımızda

E-Sistem 2017 senesinde kurumsal firmalara ve kamuya yönelik kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur. Günümüze kadar sektörün önemli entegratör firmaları arasında yerini almayı başararak yazılım ve anahtar teslimi birçok projeye imza atmıştır.

BT Danışmanlığı

BT Danışmanlığı

BT Danışmanlığı
Açıklama

     BT, “Bilişim” ve “Teknoloji” sözcüklerinin birleşimidir. Özetle bilişim teknolojisi, bilgilerin ya da verilerin toplanıp işlenmesinde, depolanmasında, ağ sistemlerinden faydalanmak suretiyle bir noktadan başka bir noktaya aktarılıp kullanıcılara sunulmasında rol oynayan iletişim araçlarıdır.  Bu teknolojinin varlığı sayesinde bilginin yeniden üretilmesi, toplanıp işlenmesi ve yayılması daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

 

     Bilişim teknolojilerinin aktif bir şekilde kullanılması, işletmelerin ya da kurumların niteliği konusunda önemli bir done olarak kabul görür. Çünkü BT konusunda uyumlu çalışan, bu yaklaşımı odak noktasına alan işletmeler, oldukça radikal bir teknoloji hamlesi gerçekleştirir. Bugün pek çok kurum ve işletme farklı amaçlar doğrultusunda bilişim teknolojisinin avantajlarından yararlanmak ister.

 

     Bilgi teknolojileri, iletişimin hızlı ve verimli bir şekilde kullanılmasını amaçlar. BT’yi sadece belli bir alanla sınırlandırmak doğru olmayacaktır. Bilginin ne şekilde elde edileceği ve ne şekilde saklanıp pratik düzeyde kullanılabileceği, insanlar için daimi bir soru işareti olmuştur. E-Sistem olarak BT Danışmanlık hizmeti verdiğimiz işletme ve kurumlar için, bu sorulara yanıtlar aramaktayız.

 

     Bilindiği üzere bilgi teknolojileri kavramı geçtiğimiz yüzyılın sonlarına doğru yaşamımıza dahil olmaya başladı. Gelişimini çok hızlı bir şekilde sürdüren BT sayesinde verileri ya da bilgiyi takip edebilmek son derece kolay bir hal almıştır. Kurumlar da elbette bu yeni gelişmelere göre pozisyon almıştır.

 

     Bilgi işlem dönemi sonrasında ortaya çıkan ağ dönemi, pek çok sektörün de kaderini tayin etmiştir. Tüm bu dönemlerin akabinde bugün artık tam anlamıyla bilgi toplumunun ortaya çıktığını ifade etmek mümkündür. Bilgi toplumu, bir bakıma günümüzün en kıymetli kazanç kaynaklarından olan bilgiyi/veriyi, sosyal yaşamda ve üretim süreçlerinin her safhasında kullanır. Oluşan bilgi üretimiyle beraber işletmeler, kurumlar, bilgi işlem departmanlarını oluşturmuşlardır. Personel arayışlarında bilgi odaklı olmak, temel kriterlerden biri haline gelmiştir.

 

     E-Sistem ekibi olarak teknoloji gereksinimlerini daha net şekilde kavramak adına müşterilerimizle iletişime geçeriz. Daha sonraki süreçte BT sisteminin gereksinimlerini ve proje hedeflerini belirleriz. Müşteriler için en uygun donanım veya yazılım sistemlerini öneririz. Bilgi teknolojileri alanındaki girişimleri yönetirken işletme içi teknik çalışan iş birliktelikleri oluştururuz. Var olan sistemleri analiz edip iyileştirme noktasında önerilerde bulunuruz.

 

     BT çözümleri, ağırlıklı olarak işletmelerin ya da kurumların bilgi teknolojisi kaynaklarını nasıl daha verimli kullanabileceklerine odaklanır. İş uygulamaları, bilgisayara dair altyapı bileşenleri ya da destek araçları buna dahildir.

 

     Kurumlarda ya da işletmelerde bilgi teknolojileri aktif bir şekilde kullanılarak var olan kaynaklar doğru şekilde değerlendirilir. Bu yaklaşım hem maliyetlerin düşürülmesine hem verimliliğin ve rekabet gücünün artmasına olanak tanır. Kurumlar söz konusu amaçlara ulaşmak adına ciddi düzeyde teknoloji yatırımları yapmaktadır. E-Sistem ekibi olarak sunduğumuz profesyonel BT danışmanlık hizmetleriyle, kurumun teknoloji yatırımlarından en ideal sonucu almasını amaçlıyoruz.

 

     E-Sistem olarak BT bütçenizin yönetiminde, web tabanlı olan teknolojilerim kullanımında, var olan teknolojik altyapının yeni teknolojiler eşliğinde revize edilmesinde, uzun vadeli bilişim teknolojileri stratejileri oluşturmada, her daim yanınızdayız.

 

     E-Sistem tarafından sunulan danışmanlık hizmeti sayesinde BT çözümleri noktasında işinizi şansa bırakmayın.

 

     BT kaynaklarınızı en uygun maliyetlerle yönetmek, müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalar oluşturmak, güncel prosedürleri uygulamak, verdiğimiz bilişim teknolojisi danışmanlık hizmetiyle mümkün. Artık geleneksel olmanın ötesine geçemeyen, kendini yenileyememiş bir bilişim altyapısı, yetenekli E-Sistem ekibinin elinde tekrar yapılandırılır. Kurumların BT konusundaki planlarını uzun vadeli oluşturmaları adına E-Sistem, destekleyici bir rol oynar. Daha detaylı bilgiler için E-Sistem ekibiyle dilediğiniz zaman irtibat kurabilirsiniz.