Hakkımızda

E-Sistem 2017 senesinde kurumsal firmalara ve kamuya yönelik kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur. Günümüze kadar sektörün önemli entegratör firmaları arasında yerini almayı başararak yazılım ve anahtar teslimi birçok projeye imza atmıştır.

Network

Network

Network
Açıklama

     Günümüzün en popüler alanlarından biri olan “Network” Türkçede “ağ” sözcüğüne tekabül eder. Kurumlar için zorunlu bir ihtiyaca dönüşmeye başlayan network kavramı, temel olarak bilgisayar sistemlerinde yer alan donanımsal ya da yazılımsal kaynakların paylaşıma sunulmasına aracılık eden sistemlerdir. 

 

     Ağ yapısında ağ altyapısı ve aktif cihazlar yer alır. Ağ altyapısını birbirine bağlamada panellerden kablo kanallarına panellerden kabinlere kadar pek çok materyal rol oynar. Ağ altyapısı üstündeki iletişim akışını sağlamada elektronik cihazlar etkili olur. Ağ trafiğini yönetmede ise router, firewall gibi araçların rolünden söz edebiliriz. Ağ üstündeki iletişim, paylaşım, güvenlik, söz konusu cihazlardaki yazılımlar aracılığıyla gerçekleşir.

 

     Ağ yapısının projelendirilmesi, ağ cihazlarının montajı, internet hizmetlerinin kurulumunun gerçekleşmesi, ağ hizmet ayarlarının organize edilmesi, kullanıcı yetkilendirmelerinin yapılması, tümüyle profesyonellerin önderliğinde yürütülmesi gereken süreçlerdir. E-Sistem platformu; bugün kurumlar için a’dan z’ye network alanında uzman ekibiyle beraber profesyonel çözümler üretmeyi sürdürmektedir.

 

     Dijitalleşmenin belirleyici olduğu günümüzde, organizasyonunuzun herhangi bir aksilikle karşılaşmaması ve verimli bir network ağına sahip olması için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

     E-Sistem, aynı zamanda ağ altyapınıza dair sorunların giderilmesinde de yanınızdadır. Proje hatalarının tespit edilmesinde, altyapının tekrar projelendirilmesinde, ağdaki temel sorunların çözümünde, sunucu işletim sistemlerine dair sorunların çözümünde %100 memnuniyet garantisi sunar.

 

     Kurumsal işletmelerde özellikle ortak bilgisayar ağlarının getirdiği ayrıcalıklar, hem verimliliğin artmasını sağlar hem de maliyetleri sınırlar. Öte yandan ortak kaynak kullanımıyla beraber donanım masraflarında da ciddi bir azalma oluşur. Diğer yandan ortak çalışmanın getirdiği avantajla beraber ekip çalışması hız kazanır. Bu durum hem ekip performansına hem de iş akışına katkı sunar.

 

     Ağ problemlerinin işletmelerde ve kurumlarda ne denli büyük kayıplar yarattığı kabul edilen bir gerçektir. Bu arada verilerin disketler yerine ağ üstünden paylaşılması da ciddi bir zaman kaybını önler. Kâğıt kullanımına ilişkin trafik de aynı şekilde azalır. Ağ odaklı servisler sayesinde haberleşme ağında bariz bir ilerleme kaydedilir. İşletmeler ve kurumlar adına hayati derecede önemli olan belgelerin yedeklenmesi kolaylaşır. E-Sistem ekibi olarak hem kurumunuzun network altyapısına dair profesyonel destek sunuyoruz hem de süreç boyunca danışmanlık hizmeti veriyoruz. Kurumların ve ihtiyaçlarına bağlı olarak network altyapısına dair her türlü hizmeti üstlenmekteyiz.

 

     Ağ çözümleri söz konusu olduğunda gelecek odaklı uygulamaları analiz etmek ve planlamak da son derece önemlidir. Bunun için belli kriterlere özellikle dikkat etmekte fayda vardır. Örneğin ağda yer alan aktif kullanıcı sayısının ne olduğu, ağın kapladığı toplam alan, uçlar arasındaki mesafeler, ağdaki veri trafik düzeyi ve güvenlik, bu kriterlerin en önemlilerini oluşturmaktadır. Band genişliği konusunda karar verirken kablolar, hub ya da ağ birimleri mutlaka göz önünde bulundurulur. Yüksek band genişliği ağın iletim hızını son derece olumlu etkileyecektir. Güvenlik açısından kimi hakları kullanıcı bazlı sınırlandırılması da personel sayısının fazla olduğu işletmelerde çok önemlidir.

 

     Geniş ağlar için bu durum gerekli bir konudur. Kimi kullanıcıların network’e girmesi noktasında login server’lar devreye girecektir. Dolayısıyla kullanıcının ağa bağlanması adına kullanıcı adı ile şifreye ihtiyacı olacaktır. Söz konusu yetkisel atamalar merkezi olarak organize edilebilmektedir. Bu sayede kurumlar için çok kıymetli olan veri ya da bilgi olgusu, herkes tarafından ulaşılabilir olmaktan çıkar.

 

     Network söz konusu olduğunda gereksinimlerin dönemsel açıdan sürekli değiştiğini söylemek mümkündür. E-Sistem olarak, geleceğe dönük etkili ve kalıcı network çözümleri için sizlerin taleplerini ön planda tutmaya özen gösteriyoruz.